У Вінниці затвердили стандарти безбар’єрної вуличної інфраструктури

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Вінниця продовжує впроваджувати безбар’єрність, створюючи доступний міський простір для всіх. Одним із важливих кроків стало затвердження першої частини Альбому стандартних рішень, розробленого КП «Агенція просторового розвитку» спільно з міськими департаментами. У документі зібрані ілюстративні рішення на основі існуючих ДБН та досвіду міста в облаштуванні тротуарів, платформ транспорту, пандусів тощо.


Впровадження безбар’єрності – одне з ключових завдань, яке лежить в основі пріоритету «Турбота» Вінницької громади. Безбар’єрний простір є базовою передумовою комфортності міського середовища для усіх жителів. А через війну, все більше людей відчувають актуальність його формування. Адже йдеться не лише про комфортність, а про можливості для кожного, незалежно від обставин та фізичного стану, брати участь у соціальному, економічному та культурному житті. Неабияку роль у цьому відіграє вулична і, зокрема, транспортна доступність, зазначає директор КП «Агенція просторового розвитку» Назар Коваленко.

«Під час розробки Альбому стандартних рішень для міського простору ми послуговувалися кращими європейськими практиками, позаяк не в усіх випадках прописано Державні будівельні норми або ж вони не враховують реальні потреби, – каже Назар Коваленко. – У першій частині каталогу окреслено стандарти об’єктів вуличної інфраструктури: зовнішніх сходів та пандусів, ширина тротуарів, параметри (протяжність, висота, ширина) посадкових майданчиків громадського транспорту. А також норми при облаштуванні водовідвідних лотків, організації заїздів у двори для зручності пішоходів тощо».

Всі прописані в Альбомі рішення отримали схвалення на засіданні виконавчого комітету, тож відтепер вони є рекомендованими для врахування під час проєктування будівельних робіт та проведення реконструкцій територій інвесторами, власниками комерційних об’єктів або балансоутримувачами комунальних закладів.

Переглянути Альбом стандартних рішень для міського простору (частина 1 – безбар’єрність) можна нижче у додатку.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook