У Вінниці обговорили розвиток послуги підтриманого проживання для людей з інвалідністю

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

24 лютого відбулося засідання робочої групи, де розглянули розвиток послуги підтриманого проживання для людей з інтелектуальними, психічними та поведінковими порушеннями. Обговорили ефективність її надання та підготовку рекомендацій для Міністерства соціальної політики, спираючись на досвід Вінницької громади.

«Створюємо і надалі можливості для розвитку соціальних послуг. Обговорили важливу ініціативу – апробацію порядку надання соціальної послуги підтриманого проживання, зокрема транзитного підтриманого проживання / навчальної квартири (будинку) для осіб, які потребують особливої підтримки в повсякденному житті. Ця важлива соціальна послуга має надаватися у нашій громаді комплексно та якісно. Знання та навички, які здобувають у будинках підтриманого та транзитного підтриманого проживання, необхідні для самостійного, повноцінного життя людей. Дуже важливо, щоб цей процес був ретельно проаналізований і набув необхідної стандартизації, що дозволить створити належні умови для всіх, хто потребує такої допомоги», – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.


Про послуги розповіла керівниця відокремленого підрозділу ГО “Справа Кольпінга в Україні” “Родина Кольпінга” м. Вінниця, який займається їхнім впровадженням, – Олеся Самойленко. Вона зазначила, що у програмах беруть участь діти від 14 до 18 років та повнолітні особи з інвалідністю. Підтримане проживання – це послуга постійного характеру. Підтримане транзитне проживання направлена на підлітків, яких готують до дорослого самостійного життя та можливості переходу вже на наступний етап – до послуги підтриманого проживання. Групи, на які поділені клієнти, вчаться обслуговуванню у побуті без сторонньої допомоги, приготуванню їжі, займаються фізкультурою, вивчають основи фінансової грамотності, опановують інші необхідні для життя навички, а також займаються виготовленням корисних солодощів у межах трудової адаптації.

«Вінниця має унікальний досвід підтриманого проживання. Наприклад, минулого року представники сімох громад приїздили до нас на навчання, щоб розглянути наш приклад. Апробація такої послуги є одним із важливих аспектів соціальної політики нашої громади, що дозволяє кожному жителю незалежно від його особливостей і потреб відчути підтримку, безпеку та можливість до розвитку в комфортному середовищі. У 2025 році ГО “Справа Кольпінга в Україні” “Родина Кольпінга” м. Вінниця плануєть відкриття нового сучасного будинку для впровадження соціальної послуги підтриманого проживання. Варто зазначити, що наразі Міністерством соціальної політики не затверджено державний стандарт її надання, тому говоримо про напрацювання рекомендацій для стандартизації цієї послуги. Саме завдяки роботі наших експертів-практиків ми працюємо над впровадженням цієї доволі непростої, але такої необхідної послуги у нашій громаді», – пояснила перша заступниця директора департаменту соціальної політики ВМР Наталія Паламарчук.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook