У Вінницькій громаді тривають роботи з благоустрою: проводиться прибирання територій, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ і загалом піклування про чистоту навколишнього середовища. Сьогодні, 4 квітня, до весняного прибирання долучилися близько 300 представників місцевого самоврядування, серед яких — депутати Вінницької міської ради. Разом з ними вийшли працівники комунальних підприємств, закладів освіти, релігійних організацій та активні мешканці громади. Усі охочі можуть приєднатися до екологічної ініціативи та обрати зручну локацію для прибирання за посиланням: https://surl.li/ejdnox
«Толоки – це не просто прибирання, а спільна відповідальність за місто, у якому ми живемо. Завдяки активній участі громади Вінниця стає чистішою, охайнішою та безпечнішою. Кожен внесок у благоустрій – це крок до комфортнішого середовища для всіх. Дякуємо кожному, хто долучився, і закликаємо надалі підтримувати ініціативу, адже чисте місто починається з нас», – зазначив директор КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур.
В межах сьогоднішніх толок, працівники департаментів міськради не просто прибирали громадський простір, а й сортували сміття.
За словами волонтерки-консультантки громадської ініціативи «ЕкоШатл» Надії Зеленько, починати процес сортування потрібно з невеликих кроків: збирати кришечки, здавати батарейки, придбати шопери замість того, щоб щоразу купувати пакети в магазинах.
Загалом, як розповідає одна з координаторок акції, Юлія Замушинська, такі заходи, як міські толоки дозволяють об’єднати усіх небайдужих мешканців громади. Сьогодні до прибирання долучились і представники виконавчих органів міської ради.
«Ми своїм прикладом показуємо, що потрібно дбати про місце, де ми проживаємо, спонукаючи таким чином інших до прибирання та підтримки чистоти громадських просторів, щоб території загального користування якомога довше залишалися чистими. Під час сьогоднішньої толоки ми, з ініціативи департаменту комунального господарства та благоустрою міськради, вирішили не лише прибрати територію громади, а й запросити волонтерку з громадської ініціативи “ЕкоШатл”, яка б розповіла також про сортування відходів. Зібране сьогодні сміття буде направлене на сміттєсортувальну станцію, де пройде більш ретельне сортування», – зазначає Юлія Замушинська.
Прибирання вулиць, парків, прибудинкових територій, меморіальних комплексів і прибережних зон організували аби зробити місто чистішим після зимового періоду. Багато ділянок засмічені побутовим та виробничим сміттям, тож такі ініціативи націлені не тільки на прибирання громадського простору, але й спрямовані на розвиток екосвідомості у людей.
Джерело – новини ВМР