У Вінниці майстри крафтових виробів навчалися продавати свої товари на маркетплейсах

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

30 квітня в Туристичному хабі Visit Vinnytsia відбулася тренінгова зустріч для вінницьких майстрів крафтових виробів. Захід був присвячений темі виходу на міжнародні онлайн-торгові майданчики та розвитку локального підприємництва.

Організатором події виступив департамент маркетингу міста та туризму ВМР, щоб підтримати майстрів і надати їм дієві інструменти для просування крафтової продукції не лише в Україні, а й за кордоном.


Своїм досвідом, практичними порадами та надихаючими прикладами з учасниками поділилися власник інтернет-магазину Lantale Андрій Зотов і засновниця платформи «Це крафт» Вікторія Кулакова. Вони розповіли крафтярам, як працюють міжнародні маркетплейси, які платформи є найбільш придатними для крафтових виробів, з чого починати, а також дали поради, які допоможуть уникнути типових помилок і впевнено рухатися вперед.

Зокрема Андрій Зотов розповів про те, як продавати свою продукцію онлайн, які для цього інструменти потрібні, і про особливості роботи у різних маркетплейсах (на прикладі одного українського і двох міжнародних). Натомість Вікторія Кулакова, яка доєдналася онлайн, поділилася порадами, як розвивати крафтовий бізнес мікровиробнику, а на прикладі бізнес-моделей різних брендів («Чумацька мрія», To Ta Torba, Rekava candles, GuniaProject та ін.) – як просувати власний продукт і стати помітними на ринку.

«Маленьким магазинам може бути складно завойовувати довіру, чи дорого себе рекламувати, тому у світі популярні маркетплейси: рівень довіри до них суттєво вищий, і вони самі себе рекламують. Я думаю, ви всі чули про Amazon, Alibaba і так далі…, – розповів Андрій Зотов. – Якби мені колись сказали, що я відправлю у Нову Каледонію гель для душу, чи засіб від засмаги – у Бразилію, я б засміявся. Тому не треба себе обмежувати, і думати, що міжнародні маркетплейси це складно, чи що ваш продукт не буде там затребуваний. Знайдіть ресурс, час, невеликі кошти, зареєструйтесь і спробуйте продавати».

Зустріч супроводжувалась неформальним обговоренням, тож учасники могли поставити запитання спікерам і розповісти про свій досвід.

«Я думала, що Instagram і TikTok більше залучать прихильність клієнтів, але на диво маркетплейси виявились дуже класним рішенням, – поділилася Тетяна Лиса, засновниця бренду свічок «Белтейн» (Beltane candles), який представлений на платформі ByVi від Офісу туризму Вінниці. – За порадою приятеля, я зареєструвалась на “Розетці”. І якщо чесно, в мене там небагато товарів, але одну свічку замовили у кількості 1800 штук. Я ще пробувала реєструватися на Etsy (це найбільший міжнародний хендмейд-маркетплейс), але Андрій Зотов розповів сьогодні про Joom, і він здався набагато цікавішим і лояльнішим по умовах. Тому буду досліджувати далі, бо ми можемо жити у Вінниці, а свій товар продавати буквально по всьому світу».

Переважна більшість присутніх досі не мали досвіду продажів на маркетплейсах, тож цей тренінг став для усіх корисним та інформативним.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook