У Вінниці запрацював центр для ветеранів і ветеранських ініціатив «Побратим»

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

У Вінниці запрацював оновлений ветеранський простір «Побратим». Комфортне приміщення, адаптоване під потреби безбар’єрності, фахова команда та допомога, яка охоплює психологічну, юридичну, соціальну й реабілітаційну підтримку – усе це тепер доступно ветеранам і їхнім родинам у новій локації.

У відкритті ветеранського простору «Побратим» у новому приміщенні взяли участь керівники міста та області: Вінницький міський голова Сергій Моргунов, перша заступниця Начальника Вінницької ОВА Наталія Заболотна, голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий.


«Ви пройшли досить довгий історичний шлях тривалістю у майже 10 років, починаючи з громадської спілки аналітично-просвітницького центру “Ветеранський простір” у 2016 році, що переросла у повноцінний простір у вигляді комунального закладу. Найголовніше, що сформувалася відповідна команда, яка працювала з ветеранами АТО/ООС, а з початку повномасштабного вторгнення надавала підтримку ще більшому колу наших ветеранів. Наразі цей простір – логічне завершення того довгого процесу і взаємодії. Я переконаний, що він має позитивне майбутнє. Це залежить від того, як команда створить тут екосистему, своєрідне родинне коло. Крім того, щоб отримувати різні послуги, у просторі “Побратим” люди приходитимуть, в тому числі за спілкуванням, психологічною підтримкою, обміну думками. Наразі у місті є чотири ветеранські простори і, ми сподіваємось, ви будете гарно між собою взаємодіяти та посилювати один одного, щоб мережа таких закладів була спроможною та стабільною», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Перша заступниця Начальника Вінницької ОВА Наталія Заболотна зауважила:

«На прикладі “Побратиму” можна простежити етапи розвитку від громадської ініціативи до сталого комунального закладу, який буде виконувати важливі функції. Ветеранський простір сьогодні необхідний для кожної територіальної громади, навіть у найменших, у різних форматах. Місце, куди можуть звернутися ветерани та їхні рідні, члени родин полеглих, безвісти зниклих, полонених воїнів, де їх справді почують. Наразі у Вінницькій області є вже 13 таких осередків. Дякую Вінницькій міській територіальній громаді, Сергію Моргунову, що ветеранська політика – це один з пріоритетів і вона справді діє».

До слова також долучився голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий.

«Сьогодні Вінниця вчергове є прикладом і для громад області, і для громад України. Ветеранський простір – це те місце, де турбуються про ветеранів, їхніх родин, де допомагають людям. Це результат командної роботи Вінницької міської ради та ініціаторів і працівників простору. Дякую усім вам. Я переконаний, що у нашій області повинно бути багато ветеранських просторів, де кожен зможе знайти відповідь на свої питання», – сказав Вячеслав Соколовий.

Презентацію закладу провела його очільниця Марія Довжик. Вона розповіла про шлях створення осередку для ветеранів, етапи його становлення, команду та послуги, що надаватиме заклад.

«З такою підтримкою, яку ми маємо нам багато чого під силу. Я сподіваюсь і вірю в те, що ми станемо надійним тилом для ветеранів, їхніх рідних та родин полеглих воїнів. Наші головні принципи – це повага, інклюзивність, гнучкість, відкритість, співпраця, професіоналізм та ефективність. Ми працюватимемо до 20:00 години за гнучким графіком, щоб люди могли прийти до нас у зручний для себе час», – розповіла Марія Довжик.

Вона також подякувала за підтримку міському голові Сергію Моргунову, заступникам міського голови Галині Якубович та Ігорю Откидачу, директорці департаменту соціальної політики Валентині Войтковій, директору департаменту капітального будівництва Денису Мазуренку.

«Ветеранська політика – це пріоритет департаменту соціальної політики та профільного управління в його складі. Ми підтримували “Ветеранський простір”, коли він функціонував як громадська спілка, та продовжуємо підтримувати вже комунальний заклад “Побратим”. Важливо, що у просторі працюють помічники ветеранів (фахівці із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб), а також фахівці департаменту, що надаватимуть адміністративні послуги соціального спрямування. Таким чином, “Побратим” надаватиме широкий спектр різноманітних послуг та сервісів, які ветерани та їхні рідні зможуть отримати в одному місці», – зауважила директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.

Офіційне відкриття містило також панельну дискусію, у якій взяли участь Сергій Моргунов, Наталія Заболотна, Вячеслав Соколовий, Марія Довжик та Ярослав Павловський – член правління ГО «Простір можливостей».

Під час виступу очільник Вінниці розповів про те, яким, на його думку, є майбутнє ветеранських просторів в Україні, області та місті. Наталія Заболотна розповіла про важливість впровадження державної ветеранської політики на регіональному рівні. Вячеслав Соколовий зупинився на тому, які питання ветеранської тематики зараз найбільш гостро стоять у регіоні. А Ярослав Павловський зазначив, що з Вінницею та місцевою владою у сфері ветеранської політики приємно працювати та подякував за професіоналізм.

«Рік тому у Вінниці ми проводили всеукраїнський діалог “Громади – ветеранам”. І те, про що ми говорили, реалізовується, що дуже тішить. Простір організований за всіма стандартами, є опенспейс та кабінетна система, є фахівці, які працюють. Ветеранський простір – це інструмент інтеграції, це не приміщення, а в першу чергу, команда», – зауважив Ярослав Павловський.

На відкритті простору також відбувався благодійний збір коштів на потреби однієї з військових частин для закупівлі зарядної станції Bandera Power. Дізнавшись про це, міський голова дав доручення передати два таких прилади для оборонців.

Нагадаємо, комунальний заклад «Вінницький міський ветеранський простір “Побратим”» був створений у лютому 2025 року. На сесії міської ради у квітні 2025 року ветеранський простір «Побратим» інтегрували до міських програм підтримки та передбачили фінансування у майже 6 млн гривень.

На відкритті простору також відбувався благодійний збір коштів на потреби однієї з військових частин для закупівлі зарядної станції Bandera Power. Дізнавшись про це, міський голова дав доручення передати два таких прилади для оборонців, що й було одразу зроблено.

Довідково:

Разом із муніципальним простором «Побратим» у Вінниці функціонує чотири осередки підтримки воїнів та їхніх родин.

Зокрема, свою роботу продовжує громадська спілка «Ветеранський простір». В бюджеті громади на 2025 рік передбачено 2 млн грн на фінансування роботи центру.

З вересня 2020 року у Вінниці функціонує філія ветеранської мережі Veteran Hub. У січні 2025 року через зупинку фінансування програм міжнародної допомоги Державним департаментом США Veteran Hub оголосив про вимушене призупинення роботи філії. З огляду на загрозу остаточного закриття закладу, 31 січня 2025 року, під час 53-ї сесії Вінницької міської ради, було ухвалено рішення про надання фінансової підтримки ветеранському простору в розмірі 4,5 мільйона гривень, а рішенням травневої сесії міської ради, для підтримки закладу було виділено додатково ще 2 млн грн. Тож усього фінансова підтримка складає – 6,5 млн грн.

У серпні 2024 року у Вінницькій громаді розпочав роботу третій простір для ветеранів та їх сімей «Полум’я надії», призначений для підтримки ветеранів війни та членів їхніх родин. Заклад функціонує за адресою: вул. Винниченка, 4-А, і став ще одним важливим кроком на шляху до створення комплексної системи допомоги учасникам бойових дій та їхнім сім’ям. В бюджеті громади на 2025 рік передбачено 0,4 млн грн на фінансування зазначеного простору.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook