У Вінниці оглянули другий безбар’єрний маршрут

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

У Вінниці з’являється ще один безбар’єрний маршрут – від простору «Побратим» до зупинки
Другий маршрут безбар’єрного типу у Вінниці прокладають для комфорту ветеранів. Він охоплює ділянку від простору «Побратим» до зупинки на вул. В. Отамановського. У процесі – комплексна адаптація навколишнього простору.

Цей проєкт фінансується коштом бюджету громади і передбачає усунення фізичних бар’єрів вздовж маршруту, формування мережі доступних комунальних та приватних закладів, а також зупинок громадського транспорту.


Наразі, як зазначає начальниця відділу безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Євгенія Штельмах, в межах ініціативи уже облаштували пониження перед пішохідними переходами. Такі заходи полегшують перехід проїжджої частини для маломобільних груп населення, зокрема ветеранам, людям на кріслах колісних, а також батькам з маленькими дітьми. Крім того, на таких пониженнях встановлюється тактильна плитка, що забезпечує краще орієнтування на відповідній ділянці для людей з порушеннями зору.

“Фактично, на сьогодні, по даному маршруту уже завершено облаштування понижень тротуарних переходів, тактильних елементів та усунення усіх фізичних перешкод для руху, – каже Євгенія Штельмах. – Але це далеко не усі заплановані роботи. В майбутньому тут плануємо запровадити комплекс рішень аби доступними також стали комунальні та громадські заклади, які діють поруч. Тому попереду відповідна робота з бізнесом. Крім того, заплановано реконструкцію зупинкових комплексів, зокрема трамвайної зупинки на вулиці Отамановського. Тут мова не лише про касельські бордюри та інші роботи, які наразі виконуються на подібних об’єктах, а й про нові рішення. Адже невдовзі на вулиці виїде адаптований для маломобільних мешканців громади та гостей міста трамвай із низькопідлоговою вставкою”.

Днями представники департаменту відновлення та розвитку міської ради, спільно з фахівцями департаменту комунального господарства та благоустрою міськради оглянули майбутній маршрут, оцінили якість робіт та звернули увагу на моменти, що потребують покращення.

Після внесення коректив та виконання всіх запланованих робіт, ця ділянка має стати справді безбар’єрною та зручною для користування вінничанами.

Усі роботи виконуються відповідно до державних будівельних норм та затвердженого міською радою Альбому стандартних рішень для міського простору, який розроблено з урахуванням принципів інклюзивності та доступності будівельних споруд та громадського середовища.

Загалом, Вінниця ще з 2006 року послідовно запроваджує комплексний підхід до питань безбар’єрності при облаштуванні публічних просторів. А цьогоріч, громада стала однією з 15 пілотних, де реалізовують перший комплексний безбар’єрний маршрут в межах проєкту Міністерства розвитку громад та територій України «Рух без бар’єрів» за ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів»: від вулиці Зулінського до середмістя.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook