У Вінниці стартує дослідження найспекотніших точок міста — долучайтеся

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Вінницьке комунальне підприємство «Інститут розвитку міст» збирає дані про теплові острови — найспекотніші ділянки міста. Дослідження спрямоване на точне визначення адрес, де спека створює дискомфорт і загрожує здоров’ю мешканців, а також підвищує кліматичні ризики для громади.

Ініціатори дослідження створили публічну мапу, щоб разом із мешканцями Вінниці зібрати місця, де влітку особливо важко:

  • перегріті двори, зупинки, сквери без тіні;
  • вулиці, де «плавиться» асфальт;
  • місця, де люди фізично відчувають, що спека б’є сильніше.

«Нам важливо зрозуміти не лише місця, де спекотно, а ті, де містяни бувають найчастіше. Ці дані допоможуть об’єктивно побачити, де перебувати влітку некомфортно, та стануть основою для подальших змін: розвитку міського озеленення, встановлення питних фонтанів або навісів, облаштування прохолодних просторів тощо», – зазначають у комунальному підприємстві.


Долучитись можна за посиланням.

Інструкція, як позначити теплові точки на мапі:

  • відкрийте мапу (найкраще через Google);
  • оберіть категорію, яку хочете позначити: «теплові острови» – місця, де влітку надзвичайно спекотно; «відсутність затінку» – ділянки без дерев чи навісів;
  • додайте свою позначку: використайте іконку «маркер», якщо це одна точка, або «полігон», якщо це більша територія;
  • назвіть вашу позначку та залиште короткий коментар: як часто буваєте в цьому місці, що саме вас турбує, можна також додати фото (це допоможе краще зрозуміти ситуацію).

Якщо побачили, що хтось уже позначив це місце, додайте свою позначку – так дослідники помітять, що ця зона особливо пріоритетна.

Довідково:

Теплове забруднення – один із найпоширеніших і наймасштабніших видів фізичного забруднення, яке створює людина. Воно не тільки змінює температуру повітря, а й впливає на хімічний склад атмосфери. Наприклад, коли температура піднімається вище +22,5 °C, ймовірність виникнення смогу зростає приблизно на 2 % з кожним додатковим градусом. А щоб охолодити перегріті міста, потрібно більше електроенергії — її виробництво також спричиняє нові викиди шкідливих речовин у повітря.

Із цим явищем пов’язане поняття міський тепловий острів – це явище, коли в місті тепліше, ніж за його межами, особливо вночі. Різниця температур зазвичай становить 1–3 °С, але іноді може перевищувати й 10 °С. Взимку це може навіть здаватися корисним – бо трохи тепліше. Але влітку, особливо під час спеки, це дуже шкідливо: ускладнюється самопочуття людей, зростає навантаження на електромережі, страждає інфраструктура.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook