У Вінниці продовжуються роботи з реконструкції очисних споруд. Наразі вже витрачено 33,5 млн гривень в рамках першої черги. Всього передбачено три черги реконструкції. Повністю закінчити першу планують до кінця року. Проведені роботи дозволили зменшити неприємний запах на очисних спорудах, затримувати не лише значні, а й дрібні відходи, а також автоматично контролювати якість рідких.
Про це повідомляють у пресслужбі підприємства ‘Вінницяоблводоканал’.
У рамках першої черги було капітально відремонтовано три об`єкти очисних споруд – прийомна камера, будівля решіток, одна з насосних станцій сирого осаду.
У рамках реконструкції виконано роботи з улаштування проточно-витяжної системи вентиляції, встановлено кран-балки, нові решітки, встановлено станцію приймання стоків з автоматичною системою контролю якості рідких відходів, прокладено кабелі до обладнання, встановлено щити керування тощо. У рамках реконструкції очисних споруд накрито канали і приймальну камеру листами нержавіючої сталі, замінено 10 щитових затворів, замінено насосне обладнання та запірну арматуру, зокрема встановлено 4 нових насоси, замінено 8 засувок.
На 2019 рік заплановано завершити першу чергу реконструкції очисних споруд у Сабарові. Загальна сума реконструкції першої черги – 35 млн 597 тисяч 800 гривень. З них 29 млн – субвенція державного бюджету, 4 млн 79 тисяч – кошти державного екологічного фонду, 900 тисяч гривень – кошти обласного екологічного фонду та 618 тисяч – власні кошти підприємства ‘Вінницяоблводоканал’.
‘Накриття прийомної камери листами зменшило запах на очисних спорудах, а нові решітки затримують не лише крупні відходи, а і дрібні’, – пояснив керівник очисних споруд каналізації підприємства «Вінницяоблводоканал» Сергію Дусанюк.
За його словами зношеність очисних споруд сягає 80%. Сергій Дусанюк додав,що готується друга черга реконструкції очисних споруд. У її рамках в даний час опрацьовуються джерела фінансування проектно-кошторисної документації. Друга черга реконструкції передбачає реконструкцію первинних відстійників, піскоуловлювачів, аеротенок.
Нагадаємо, каналізаційні очисні споруди Вінниці розташовані у мікрорайоні Сабарів та експлуатуються з середини минулого століття. Їхня загальна навантаженість 150 тисяч кубометрів на добу. Фактична – на сьогодні складає близько 75 тисяч кубометрів на добу.