Раніше міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька повідомила про скорочення госпітальних округів в регіонах. Передбачається створення одного госпітального округу на одну область. Раніше у Вінницькій області було затверджено 4 госпітальних округи минулим Урядом.
Журналісти Vlasno.info дізналися, що думають про нову схему округів в районах голови трьох райрад, де мали бути госпітальні округи.
Між тим, два роки тому Уряд затвердив на Вінниччині 4 госпітальних округи: Північний, Західний, Південний та Східний. І в кожному з цих округів мала бути лікарня інтенсивного лікування високого рівня. – У нас лікарня відповідає усім вимогам, які висуваються для медичного закладу такого рівня, – говорить голова Гайсинської райради Григорій Боровий. – Але якщо центр єдиного округу буде у Вінниці, це буде добре. Згадую, скільки було дискусій і суперечок, коли дізнались, які міста стануть центрами госпітальних округів. Всі хотіли бути центром. Але я вважаю, що для людей нічого не зміниться. Якщо гарні фахівці працюватимуть в селах і містечках, то все буде добре. Ми зберегли всі ФАПи, а одну амбулаторію довелось закрити через вакансію сімейного лікаря. У «вторинку» вклали близько 7 мільйонів гривень цього року. За словами Григорія Івановича, все залежить від місцевої влади та наявності гарних лікарів. Мовляв, будуть фінансуватись медустанови з місцевих бюджетів, і вистачатиме фахівців, тоді й пацієнти матимуть нормальні медичні послуги. – В нашому районі неоднозначно ставляться до цього, – зазначає виконувачка обов’язки голови Тульчинської райради Надія Григор’єва. – Наша лікарня одна з найкращих, але на сучасне обладнання потрібно з бюджету виділити дуже багато коштів. Крім того, у нас не вистачає населення, щоб стати повноцінним госпітальним округом. Якби до нас ще Немирівський район приєднався. Але вони йдуть на умовах, щоб Немирів був центром округу. Мовляв, логістика у них зручніша. Голова Могилів-Подільської райради Володимир Сірант вважає, що таке переформатування госпітальних округів не принесе позитивних результатів. – Кожна реформа у нас призводить до того, що молодь масово виїжджає за кордон, – наголошує він. – І черговий переділ округів не дає відповіді на основне питання: що буде з медициною в селах, що буде з ФАПами, хто їх утримуватиме.
Реформа, як на мене, має сенс, якщо вона зберігає цілісність країни, підвищує народжуваність, знижує смертність та збільшує кількість робочих місць. Тоді це результативна реформа. Які б межі в округів не були, потрібно думати про людей. А у нас тепер знову все у Вінниці вирішуватиметься. Втім, начальниця управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації Ольга Задорожна зауважує, що є лише проект постанови щодо нового принципу існування госпітальних округів. І поки його не затвердять, зарано говорити, як діяти і що робити в цьому напрямку.