Перед виготовленням окопних свічок для наших Захисників та Захисниць, представниця Ради Поважних, яка діє при Вінницькому міському голові, Клавдія Маліцька розповіла учасникам заходу історію становлення української державності й наголосила на важливості знати власну історію.
“Важливо знати діткам, що фраза “я – українець” – звучить гордо. Це було актуально в усі часи. Важливо пам”ятати, що соборність – це не тільки возз”єднання територій, а це має бути й внутрішнє відчуття, що ми нікому нічого не віддамо, – говорить Клавдія Маліцька.
Матеріали для виготовлення свічок – баночки, гофрований картон, парафін – надав БФ “СОТА”. Саме вони передадуть засоби обігріву українським військовим.
“Ці свічки можуть горіти від 2 до 7 годин. Для наших військових, у таку пору року, це є неабиякою допомогою. За допомогою цих свічок вони можуть і зігрітися, і висушити речі”, – розповідає засновниця БФ “СОТА” Альона Скалецька.
Захід зініціював департамент соціальної політики міської ради разом із ГО “Інноваційна дія”. Ідею активно підтримали родини, які вимушено покинули свої домівки і тепер живуть у Вінниці.
“До повномасштабного вторгнення ми організовували різні активності для наших діток. Зараз інший час. І ми раді, що батьки разом із дітками активно долучають до заходів для підтримки наших Захисників та Захисниць. Тільки разом ми сильні”, – говорить директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.
Після заходу за активну участь і внесок у Перемогу України міський департамент соціальної політики нагородив діток грамотами та вручив подарунки. Підтримку у вигляді подарунків і продуктових наборів учасники заходу отримали і від БФ “Сота”.
Серед них – переселенка Алла Мельник разом із донькою Алєсею. На початку повномасштабного вторгнення вони переїхали до Вінниці. Тут планують і залишитися.
“Нам сподобалася Вінниця. В Сумах ми жили за кілька кілометрів від кордону. Бути там зараз небезпечно. Мій чоловік на фронті. Вважаю нашим обов”язком допомагати українським військовим. Кожен має робити свій внесок у Перемогу”, – говорить переселенка Алла Мельник.