Компанія “Аврора” у Вінниці завершила першу чергу будівництва сонячної електростанції

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Щоб забезпечитися стабільним електропостачанням, вінницький бізнес активно впроваджує альтернативні джерела енергії. Зокрема, компанія Аврора, розподільчий центр якої розміщений у Вінниці, вже завершила першу чергу будівництва сонячної електростанції. Тривають роботи по підключенню. Потужність електростанції наразі складатиме 350 кВт. В майбутньому це число збільшиться до 850.

Задекларований Вінницею в 2022 році Зелений курс дає свої плоди. Цей рік став революційним для нашого міста в сфері зеленої енергетики. За словами заступника міського голови Андрія Очеретного, місцевий бізнес дуже потужно почав розвивати відновлювані джерела енергії саме в 2023, сприяючи декарбонізації економіки.


“Але зараз це ще й накладається на економічну складову, адже встановлення ВДЕ – це вигідно в економічному плані. За 2023 рік ми вже маємо понад 30 компаній, які впровадили цю систему. Загальна потужність складає понад 7 МВт і ця тенденція буде зростати й надалі, – говорить Андрій Очеретний. – Варто зауважити, що європейський та світовий ринки вимагають одну зі складових – готову продукцію, вироблену за рахунок зеленої енергетики. Переконаний, що цим шляхом підуть й інші підприємства, які займаються експортом. Це великий пул в Україні, а Вінниця займає лідерську позицію, бо наші підприємства відгукуються і працюють над розвитком зеленої енергетики. Йдеться про такі компанії, як Рошен, Грінкул, Аврора, Вінницька харчосмакова фабрика, Солодка мрія”.

Цьогоріч Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила на законодавчому рівні можливість продавати надлишки електроенергії. Відповідний механізм вже сприяє розвитку розподіленої генерації та забезпечує проведення зеленої трансформації енергетики.

Заступник генерального директора компанії “Аврора Мультимаркет” Василь Гошовський розповідає, що будівництво сонячної електростанції відбувається в дві черги, адже обсяги інвестицій досить великий. Цьогоріч завершили першу чергу проєкту і вже за декілька днів цю електростанцію підключать до мережі.

Він також додав, що рішення про впровадження ВДЕ на базі розподільчого центру розглядалося наглядовою радою компанії задовго до реалізації цього проєкту. Поштовхом до цього стали саме зміни в законі та підготовка до опалювального періоду, який чекає на Україну вже у жовтні.

“Це стало основним аргументом для нашої наглядової ради, щоб інвестувати 20 млн грн в будівництво дахової сонячної електростанції для власного споживання з можливістю продавати надлишок генерації. Максимальна потужність нашої підстанції буде складати 850 кВт за умови яскравої сонячної погоди. За рахунок цього ми зможемо замістити 30% власного споживання. Наразі щогодини ми споживаємо приблизно 150-200 КВт і в разі надлишку зможемо продавати в мережу і відповідно заміщати інші види електроенергії, як от, наприклад, вугільну, якої в Україні зараз і так дефіцит”, – пояснює Василь Гошовський.

Нагадаємо, що у Вінниці діє Порядок часткової компенсації витрат на придбання автономних джерел живлення суб’єктам мікропідприємництва за рахунок коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади.

Коментарі у Facebook