Сергій Моргунов перевірив, як будують протирадіаційне укриття поруч з ліцеєм №11

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Безпека та оборона – одні із ключових пріоритетів Вінницької міськради. Тому в громаді місцева влада будує захисні споруди, аби містяни почувалися захищеними. Одна з таких – протирадіаційне укриття для вчителів і учнів ліцею №11. Об’єкт відвідав міський голова Сергій Моргунов.

Укриття зводять за всіма нормами, які передбачені для споруд цивільного захисту такого типу, і стануть надійним сховищем для школярів. Наразі будівельники вже виконали низку робіт: влаштування бетонної подушки, монтаж блоків, бетонування перекриття тощо. Паралельно виконують армування та бетонування входів.


Протирадіаційне укриття розташоване на відстані кількох метрів від школи, отож діти та педагоги зможуть швидко туди дістатися. Цілодобовий доступ до сховища та його місткість дозволять прийняти близько тисячі людей у випадку надзвичайних обставин.

«Якщо говорити про це протирадіаційне укриття, то воно розраховане на понад 800 людей, тобто ним користуватимуться як учні старшої школи, так і молодшої. Загалом в укритті буде повністю облаштовано опалення, вентиляційна система, санвузли з водою, зокрема в приміщенні будуть зали для переховування, теплопункт та їдальня – зазначив Сергій Моргунов. – У планах до початку літа завершити роботи, забезпечивши високу якість та безпеку конструкції. І якщо говорити про інші протирадіаційні укриття, які будуть поруч з ліцеями, то маємо завдання до 1 вересня 2024 року, аби учні цих закладів освіти змогли вже перейти на повноцінне офлайн-навчання».

Також міський голова повідомив, що будівельники продовжують зводити протирадіаційні укриття на території дитячих садків №60 та №28. А невдовзі планується розпочати будівництво біля ще одного дитячого садка.

Крім того, і в мирний час можна буде користуватись такими укриттями для освітнього процесу: це можуть бути майданчики для різних гуртків і секцій. І якщо буде необхідність збільшення площі для шкіл, будуть робити надбудови над укриттями.

Директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко висловила сподівання, що після закінчення будівництва укриттів відсоток дітей, які навчаються в нашій громаді, обов’язково збільшиться, і діти з радістю підуть до школи в безпечне освітнє середовище.

Коментарі у Facebook