Семінар HoReCa у Вінниці: як сервіс створює додану вартість закладів

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

У Вінниці 18 лютого відбувся семінар для представників сфери HoReCa, який провела одна з провідних експерток України у сфері сервісу, сертифікована міжнародна бізнестренерка Оксана Марусич. Захід, організований Вінницькою асоціацією гостинності «ХлібСіль» спільно з департаментом маркетингу міста та туризму міської ради, складався з двох чотиригодинних модулів. Загалом участь у семінарі взяли близько 150 осіб.


Головною метою семінару «Як створити додану вартість закладу гостинності через сервіс» було підвищення якості сервісу місцевих закладів згідно з розробленим у 2020 році Вінницьким стандартом гостинності. Місто ідей тоді стало першим в Україні, де було створено такий стандарт в результаті об’єднання зусиль стейкхолдерів: місцевої влади, бізнесу та експертного середовища.

Співорганізаторка семінару, голова ГО «Вінницька асоціації гостинності “ХлібСіль”» Інна Кривешко нагадала, як у розпал пандемії COVID-19 близько 30 рестораторів та готельєрів міста разом з Оксаною Марусич працювали над розробкою кодексу та піраміди цінностей Вінницького стандарту гостинності. Зараз, на її думку, прийшов час рухатися далі та розширювати власні горизонти.

«Асоціація “ХлібСіль” створена для того, щоб ми об’єднувались і робили наші бізнеси успішними, а наше місто впізнаваним. Для мене сервіс – це турбота, щирість і небайдужість. Якщо ви сьогодні тут, то це говорить про те, що ви розвиваєтеся, навчаєтесь і робите нашу гостинність кращою», – зазначила Інна Кривешко.

Директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені, вітаючи учасників події, підкреслив, що за 5 років попри надзвичайні випробування Вінницький стандарт гостинності виправдав зусилля, докладені до його створення та популяризації. Від моменту його впровадження Вінниця набула новий гастросимвол – вишню, було випущено першу гастромапу міста і проведено понад десяток тренінгів.

«Ці дуже складні роки спочатку пандемії, а з 2022-го – роки великої війни – наша сфера гостинності надзвичайно достойно пережила, об’єднуючись і надихаючи одне одного. Хочу принагідно подякувати усім закладами, які у перші місяці повномасштабного вторгнення відчутно підтримали і країну, і людей, які тікали від обстрілів і з окупованих міст, – пригадав Олександр Вешелені. – А щодо нинішнього стану справ, то не можу не згадати яскраві рекорди 2024 року – наша громада вперше отримала від туристичного збору понад 3 мільйони гривень і так само вперше надійшло 100 мільйонів гривень податків до бюджету міста від сфери гостинності. Для того, аби надалі ця складова економіки та іміджу міста ставала ще успішнішою, ми вирішили поновити роботу над впровадженням нашого стандарту гостинності, адже за сервісом потягнуться і яскраві концепції закладів з локальною автентикою, і такі важливі аспекти, як сталість, екологічність та безбар’єрність. Ці теми зараз вкрай важливі і затребувані суспільством».

Перший модуль семінару під назвою «Свідоме керування сервісом» був розрахований на власників і керівників готелів, кафе, ресторанів, хостелів тощо. Спікерка розповідала про те, як формується сучасний бренд роботодавця, якими є критерії ефективної команди, налагодження зворотного зв’язку, важливість підтримки керівника тощо.

«Мої душа і серце наповнюються від того, що зробило ваше місто. Бо ви першими в країні, люди різних напрямків, об’єднались і створили стандарт гостинності. І представники влади, і бізнес. А сьогодні тут є ще й представники навчальних закладів. Загалом я рада бачити тут багато нових облич, молодих підприємців, – сказала Оксана Марусич. – Успіх – це не про тренінги, це в першу чергу про команди, про власника, який надихає і підтримує, але і тисне, де потрібно. А ще це про відносини. Війна вчить нас пробуджувати людяність. Тренд 2024-го року в сервісі був про те, що люди, людяність, цінності – вище цін».

У другій частині семінару, яка має назву «Сучасний погляд на гостинність», йшлося про важливість проактивного мислення в команді, очікування гостей, уважність та реагування на побажання клієнтів, лайфхаки й техніки продажів, що дають ефективні результати, а ще шляхи подолання непорозумінь із гостями.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook