Діти з центру «Гармонія» особисто побачили, як працюють екстрені служби міста

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

У межах «Тижня професій» клієнти Центру «Гармонія» завітали до Цілодобової варти та Ситуаційного центру Вінниці. Такий візит — не лише знайомство з важливими професіями, а й крок до більшої залученості дітей з інвалідністю у життя громади. Учасники мали змогу побачити, як працюють служби, які щодня піклуються про безпеку міста.

«Ми обрали саме цю локацію першою не випадково. Ці служби щодня реагують на десятки ситуацій і забезпечують безперебійне функціонування міста. Важливо, щоб хлопці та дівчата бачили, як це відбувається зсередини, розуміли, скільки зусиль щодня докладається для нашого комфорту та безпеки у Вінниці», – розповіла соціальна вихователька міського центру реабілітації «Гармонія» Тетяна Тетер.


Про роботу 24/7 відділу оперативного реагування «Цілодобова варта», відвідувачі дізналися від начальниці служби Антоніни Іващук. Та змогли наживо побачити, як відбувається координація дій у випадку аварійних чи надзвичайних ситуацій у місті.

«За день ми опрацьовуємо до 1500 звернень. Таке навантаження лягає на шістьох операторів, з них троє – чергують цілодобово. Це дозволяє вчасно реагувати на будь-які ситуації, з якими звертаються вінничани та вінничанки», – каже очільниця відділу.

Оператори надають консультації з широкого спектра питань:

• усунення аварій та надзвичайних ситуацій;

• житлово-комунальні питання;

• благоустрій міста;

• робота медичних та освітніх закладів;

• функціонування громадського транспорту тощо.

Система роботи відділу побудована на швидкій взаємодії з усіма підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форми власності, а також із комунальними підприємствами міської ради. Завдяки інтегрованій базі даних звернення громадян автоматично передаються до відповідної служби – без затримок.

«У нас є також онлайн-чат для людей із порушеннями слуху або мовлення, а ще мапа звернень, куди можна прикріпити фото або відео, наприклад, відкритого люка тощо. Усе це обробляється в найстисліші терміни та передається до відповідних служб», – додала Антоніна Іващук.

Другу частину екскурсії провели у Ситуаційному центрі, який із січня 2018 року здійснює моніторинг території Вінницької міської територіальної громади. Центр забезпечує контроль за громадськими місцями, навчальними закладами, вулицями та дорогами нашого міста. Контроль за якими здійснюється завдяки інформації з камер відеонагляду та інших інформаційних джерел, для вчасного інформування та підвищення ефективності роботи правоохоронних органів та комунальних служб, забезпечення безпеки життя та здоров’я громадян.

Злагоджена співпраця Патрульної поліції із Ситуаційним центром допомагає у вирішенні спірних ситуацій по факту ДТП, а також у наданні доказів скоєння порушень ПДР. Цілодобово патрульні мають змогу проглядати будь-які події в режимі онлайн та одразу передавати інформацію мобільним екіпажам.

«В завдання Ситуаційного центру входить контроль за дотриманням ПДР, публічного порядку та благоустрою міста, запобігання та реагування на надзвичайні ситуації: реагування на терористичні загрози, локалізації пожеж, рятування громадян. У разі потреби Центр надає відеозаписи по запитам Національної поліції, виконавчих органів міської ради і комунальних підприємств, суду та адвокатів. Громадянам відеозаписи надаються згідно заяв. Камери встановлені в межах програми “Безпечне місто”», – розповів заступник начальника відділу моніторингу території КП «Муніципальна варта» Вінницької міської ради Леонід Собко.

Також він спільно з колегою, головним інспектором відділу моніторингу території Дмитром Собчуком, продемонстрували гостям роботу системи в реальному часі – як відбувається моніторинг території, фіксація порушень правил дорожнього руху, співпраця з комунальними підприємствами. Присутнім також представили архівні відеозаписи, котрі яскраво ілюструють, як саме завдяки відеонагляду вдається швидко реагувати на інциденти, допомагати у вирішенні спірних питань та запобігати небезпечним ситуаціям. Це справило велике враження на дітей і дорослих, адже багато з них уперше побачили, як технології працюють на безпеку громади.

Під час жвавого спілкування багатьох цікавили деталі щоденної роботи операторів, особливості відеоспостереження, реагування на надзвичайні ситуації та навіть можливості працевлаштування в таких службах у майбутньому.

Валентина Бадьорна, мама 15-річної Анастасії – однієї з учасниць екскурії, поділилася своїми враженнями: «Цікаво все. Ми знали, що такі служби працюють, але не уявляли, скільки всього вони роблять і наскільки важлива їхня робота. Це дуже корисно – побачити все зсередини. Усіх нас вразило, як швидко система реагує на події в місті. Наприклад, у Ситуаційному центрі працівники бачать усе буквально в реальному часі. Ми навіть змогли подивитися, скільки камер є у нашому районі – це вражає!»

Також вона подякувала організаторам заходу та додала, що навіть під час війни мають бути створені умови для всебічного розвитку, самореалізації та психологічної підтримки дітей.

Тиждень професій у «Гармонії» триватиме до кінця тижня. Попереду для відвідувачок та відвідувачів Центру чекає чимало цікавих та пізнавальних подій.

«Мета таких заходів – соціалізація, розвиток, знайомство з можливостями і перспективами. Діти мають побачити, що світ професій відкритий і для них – важливо лише знайти своє покликання», – підсумувала фахівчиня Центру реабілітації «Гармонія» ім. Раїси Панасюк Тетяна Тетер.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook