Уряд Гройсмана підвищив мінімальну зарплату втричі, і проєкт державного бюджету на 2020 рік авторства Уряду Гройсмана передбачав зростання «мінімалки» до 5500 грн. Одночасно, були продумані й інструменти підтримки підприємництва. Але діючий уряд проігнорив більшість із запропонованих дій з осені минулого року. Маємо те, що Україна увійшла в кризу, яка лише посилилася через пандемію.
Про це говорив в ефірі каналу “Україна 24” Володимир Гройсман.
«А хто нас може витягти з кризи? Тільки реальний сектор. Сьогодні їм недостатньо ресурсів, щоб втриматися і розвиватися. У нас на 35% впали капітальні інвестиції. Значить, бізнес не інвестує в свій розвиток. Запасу на майбутнє немає. І це треба оцінювати. Підняли «мінімалку» – підтримайте підприємця за кожне збережене робоче місце», – сказав Володимир Гройсман.
Він вкотре зауважив, що Україна багато місяців поспіль живе без чіткого плану подальших дій і розвитку.
«Головна функція уряду – провести людей через складні випробування. Потрібна програма підтримки родин, підприємців, освітян, медиків. Людям потрібні чіткі відповіді – зокрема в питанні карантину. Що людям робити?, – поставив питання Володимир Гройсман. – І тут не треба скидати відповідальність на місцеве самоврядування. Економіка падає, і у них (місцевої влади) бюджети так само тріщать по швах».
Як підкреслив Володимир Гройсман, відсутність програми дій накладається ще й на той факт, що Україна живе в борг.
«Лише за останні 5-6 тижнів чинний уряд взяв в борг на внутрішньому ринку 83 млрд грн. Тобто взяли, а треба буде віддати. А звідки? Тільки з економіки. Саме тому, я підкреслюю: має бути системна програма дій, яка дозволить підтримати економіку і повернути її до зростання, – сказав політик. – Питань багато, проблем багато. І не треба закривати на це очі. Якщо будемо закриватися, це буде ще болючіше для людей».