У кількох вінницьких школах з’явились незвичні інтерактивні підлоги. Граючись на килимку, малеча навчається, а заразом відпочиває від емоційного навантаження, яке отримує під час уроку.
Музика для заспокоєння і яскрава візуальна гра на інтерактивній підлозі. Так тепер виглядає ресурсна кімната у 10-й вінницькій школі. Килимок – то сенсорна проекція, а на стелі пристрій який запускає інтерактивну підлогу. Новітнє слово техніки тут використовують для інклюзії та розвитку малечі.
Як зазначила викладачка корекційно-розвиткових занять Світлана Давидюк, особливість її полягає у тому, що одночасно займатись на інтерактивній проекції зможе група дітей. А відтак у ігровій формі малеча зможе і гратися, і навчатися
“Їх не потрібно заставляти, вони самі сюди біжать, аби займатися та погратися, – каже Світлана Давидюк. – Діти багато рухаються, і це теж для них дуже корисно”.
До ресурсної кімнати з куточком сенсорного розвантаження дітлахи з особливими освітніми потребами можуть прийти навіть під час уроку. Їх супроводжують асистенти вчителя. Загалом у 10-й школі таких учнів 19.
На те щоб у вінницьких школах інклюзія розвивалась, держава виділила кошти. Зокрема на придбання саме мультимедійного обладнання пішло майже півтора мільйони.
Як зазначає директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко, наразі такі підлоги є у двох вінницьких школах – №10 та №33. А в інклюзивно-ресурсному центрі №2 встановили інтерактивний стіл.
“Для дітей, які навчаються на інклюзії, потрібно проводити уроки в ігровій формі і інтерактивна підлога цьому допомагає. Крім того, вона розвиває опорно-руховий апарат та навчає”, – каже Оксана Яценко.
А на додачу ресурсна кімната оснащена всім необхідним для розвитку дрібної моторики, тактильних відчуттів, активного відпочинку школяриків. Мікс такого інклюзивного оснащення дає змогу не лише соціалізуватись малечі, а й пізнавати оточуючий світ.