У Вінниці встановили сучасну туристичну навігацію біля 13 історичних об’єктів

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Відбувся офіційний запуск інформаційних табличок, приурочений до Дня міста.

Нові інформаційні таблички оповідають про туристичні об’єкти вінничанам та гостям міста а також допомагають збирати туристичну статистику.
Цьогоріч 13 об’єктів, переважно в історичному центрі міста, були оснащені сучасною туристичною навігацією:

  • Арка Центрального парку;
  • Вежа Артинова;
  • Будівля міської думи;
  • Будівля реального училища (Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ); 
  • Костел Пресвятої Діви Марії Ангельської;
  • Спасо-Преображенський кафедральний собор;
  • Єзуїтський монастир (Державний архів Вінницької області);
  • Миколаївська церква та дзвіниця;
  • Садиба Боруха Львовича;
  • Садиба капітана Четкова;
  • Садиба Длуголенцького;
  • Палац Ґрохольських;
  • Обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О. Ющенка.

Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний розповів, що нові інформаційні таблички – це один з етапів підготовки до втілення туристичної стратегії.


«Наразі на фінішній прямій процес затвердження Стратегії розвитку туризму міста Вінниці до 2030 року. Цього тижня відбулися слухання, під час яких громадськість підтримала цей документ, а в четвер на засіданні виконкому було схвалено проект рішення, який буде винесено на розгляд депутатів на найближчу сесію Вінницької міської ради. Інформаційні таблички є частиною оновлення всього туристичного знакування у місті. Наступним кроком стане розробка комплексної туристичної навігації, яка відкриватиме нові можливості зручного та комфортного пересування містом, отримання достовірної інформації як для гостей, так і для самих вінничан», – зауважив Андрій Очеретний. 


На кожній табличці вказано туристичну точку двома мовами: українською й англійською, тексти продубльовані шрифтом Брайля. На кожне знакування нанесений QR-код, сканування якого дозволяє дізнатися більше про об’єкт, його історію та цікаві факти різними мовами.
Зі слів директора департаменту маркетингу міста та туризму Олександра Вешелені, сучасна туристична навігація не лише допомагає вінничанам та туристам отримувати достовірну інформацію про той чи інший туристичний об’єкт на зручній для них мові, але й дає змогу збирати дані щодо кількості сканувань і фіксувати туристичну статистику. 

Пріоритетні об’єкти в центральній частині міста, де цьогоріч була встановлена туристична навігація, відібрані спільно з Центром історії Вінниці та головним архітектором міста. Тексти для інформаційних табличок також були опрацьовані спільно з істориками.


«Ми наполегливо попрацювали над підготовкою матеріалу для текстів на туристичних табличках для того, щоб ця інформація була абсолютно достовірна, інформативна, репрезентативна і не була зібранням історичних кліше чи сухої довідки. Думаю, що інтерес вінничан та гостей до культурної спадщини однозначно зросте, і це спонукатиме їх також використовувати наш туристичний мобільний додаток “Вільна мапа”», – підкреслив заступник директора комунального підприємства “Центр історії Вінниці” з науково-просвітницької діяльності Сергій Гула.

Коментарі у Facebook