Європі однаково, за чий рахунок домовляться по Донбасу – Тарасюк

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Німеччині та Франції, між нами, однаково, за чий рахунок будуть досягнуті домовленості. Якщо за рахунок України, звичайно ж, це буде краще для них. Але ми ж повинні дбати про свої інтереси. Про це сайту ‘Сьогодні’ сказав колишній міністр закордонних справ України Борис Тарасюк, коментуючи узгоджену Україною на вчорашньому засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську ‘формулу Штайнмайєра’.


Також про те, чим є ‘формула Штайнмайєра’ і що про неї говорять інші політики, дивіться у відео:

У ‘формулі Штайнмайєра’ немає нічого за зобов’язаннями Росії, в тому числі щодо безпекових питань. Поки не будуть вирішені безпекові питання, не можна говорити про вибори. Якщо без виведення іноземних військ, без роззброєння незаконних формувань, без контролю над кордоном неможливо провести вибори, а отже, неможлива реалізація ‘формули Штайнмайєра’, так про що тоді ‘формула Штайнмайєра’? На що погоджується українська сторона?’ – сказав Тарасюк

При цьому, за його словами, наші національні інтереси розходяться з ‘формулою Штайнмайєра’.

‘Ви бачили якісь документи, де стоять підписи Ангели Меркель і Франсуа Олланда, або Еммануеля Макрона? Немає таких документів. І якщо ви почитаєте документи (Мінськ-1 і Мінськ-2 – Авт.), вони складені неакуратним юридичним способом. Тому і виходить, що Росія витягає свої родзинки з цих домовленостей, а саме політичні аспекти, а Україна – свої – безпекові. А Німеччина і Франція між нами. При цьому, їм однаково, за чий рахунок будуть досягнуті домовленості. Якщо за рахунок України, звичайно ж, це буде краще для них. Але ми ж повинні дбати про свої інтереси. І ми не повинні вестися навіть на авторитет Ангели Меркель і президента Франції’, – сказав Борис Тарасюк.

На питання про те, чи потрібно ВР розробляти і приймати новий закон про особливий статус Донбасу, Борис Тарасюк відповів: ‘Я був проти цього закону з самого початку, з 2014 року. Це буде здача позицій перед Росією. Але робитися це буде начебто ‘формулою Штайнмайєра’ Я вважаю, що це шлях в нікуди. Це шлях до розчленування України. Тому що закладати юридичні формули в українське законодавство, більше того, в Конституцію, – це шлях до розчленування України. І не можна надавати інший статус одним регіонах України, залишаючи без відповіді інші регіони. А інші регіони захочуть такого ж статусу. Це шлях до розвалу України’.

Як повідомлялося, в Кремлі позитивно ставляться до того, що Україна схвалила ‘формулу Штайнмайєра’.

У свою чергу вв Європейському Союзі також позитивно оцінили узгодження ‘формули Штайнмайєра’ і вважають, що це може привести до врегулювання конфлікту на Донбасі.

Всі подробиці в спецтемі Формула Штайнмаєра

Коментарі у Facebook