У 2024 році Вінницька громада виділила понад 800 млн гривень на соціальні програми. Директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова пояснила, кому була надана допомога.
Пріоритет «Турбота». Рік роботи департаменту соціальної політики ВМР у цифрах
Допомога вразливим категоріям мешканців
Департамент соціальної політики працює за двома затвердженими програмами:
комплексна програма «Основні напрямки соціальної політики ВМТГ», яка охоплює надання муніципальних пільг, допомог та компенсацій; підтримка діяльності громадських організацій соціального спрямування; створення правових, соціальних і економічних умов для зміцнення інституту сім’ї; надання соціальних та реабілітаційних послуг жителям ВМТГ
«Програма підтримки Захисників і Захисниць України, членів їхніх родин та родин загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин Захисників і Захисниць».
Для обліку усіх людей, які мають право на пільги, працює Єдиний муніципальний реєстр. Там зареєстровано 22 тисячі осіб.
Щодо соціальних послуг, то за 2024 рік Вінницький міський територіальний центр соціального обслуговування надав 365,7 тис. послуг. Вінницький міський центр соціальних служб – 16,5 тис. послуг., центр реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк – 15,6 тис. послуг. Окрім того, громадські організації соцспрямування надали 104,9 тис. послуг.
«Окрім соціальних послуг, надаємо натуральну допомогу окремим малозахищеним категоріям населення. Це сім’ї Захисників і Захисниць, родини полеглих та безвісти зниклих оборонців, багатодітні сім’ї, родини, які виховують дітей з інвалідністю, одинокі пенсіонери, які перебувають на обліку в Терцентрі, ВПО, малозабезпечені родини, постраждали від Чорнобильської трагедії. Двічі на рік забезпечуємо їх продуктовими наборами. Усього за 2024 рік ми видали близько 40 тисяч пакунків з продуктами», – зазначила Валентина Войткова.
Також у 2024 році у ЦНАПах надали 104,6 тис. адміністративних послуг соціального спрямування. Надійшло 6,9 тис. звернень від мешканців. Фахівці мобільного робочого місця надали за рік 484 тис. послуг.
Підтримка ВПО
Наразі у Вінниці нараховується понад 43 тисяч ВПО. У 2024 році вперше до громади прибули 1285 внутрішньо переміщених осіб. Їм нараховуються адресні державні допомоги. Також ВПО включили до муніципальних програм.
У 2024 році ВПО отримали 34,9 тис. медичних послуг, а також матеріальну допомогу, сприяння у працевлаштуванні, 64 ваучери на перенавчання, 2,1 тис. продуктових наборів, а Гуманітарний центр речей охопив 98 тис. осіб.
Турбота про Захисників і Захисниць
Департамент соціальної політики надає системний соціальний супровід Захисників і Захисниць, їхніх сімей. Щоб визначити їхні потреби, складають відповідні анкети. Таких було заповнено 5,1 тис.
Ветерани та ветеранки, військовослужбовці, їхні сім’ї, а також родини полеглих Захисників можуть звернутися до помічників ветеранів. Вони працюють в Офісах соціального спрямування у Вінниці. За 2024 рік помічники ветеранів опрацьовували 4,6 тис. звернень та 41,5 тис. послуг.
Окрім того, для ветеранів від міської ради надають сертифікати на придбання автомобіля; компенсацію за переобладнання авто на ручне керування, пільги на стоматологічні послуги для УБД, реабілітацію в оздоровчому закладі. 77 Захисників взяли участь у міській програмі з безкоштовного відвідування басейну.
«Окремий напрям – це психологічна реабілітація Захисників. Над цим працюють психологи Вінницького міського центру соціальних служб. Вони надають допомогу, зокрема, пораненим оборонцям у медзакладах», – уточнила Валентина Войткова.
Департамент соціальної політики ВМР забезпечує надання Захисникам і Захисниць державних допомог: пільг на ЖКП, отримання компенсації для забезпечення житлом, надання протезно-ортопедичних засобів.
«У 2025 році продовжуємо роботу за всіма напрямами. Звертаємо особливу увагу на підтримку Захисників і Захисниць, їхніх родин, членів сімей полеглих оборонців; допомагаємо цивільному населенню.
Надаємо мешканцям своєчасні та якісні адміністративні послуги соціального спрямування», – підсумувала директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.
Джерело: ВМР