Мобільна бригада Вінниці тепер з авто: як працює допомога для жертв насильства

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

У Вінниці мобільна бригада підтримки постраждалих від домашнього та гендерного насильства продовжує свою роботу на базі міського центру соціальних служб. Для швидкого реагування на виклики вона отримала новий автомобіль, адаптований для людей з інвалідністю. Транспорт було придбано за кошти державної субвенції.

На сесії міської ради 31 січня до штату Вінницького міського центру соціальних служб ввели штатну одиницю водія для нової автівки.


«Автомобіль підсилить нашу мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги, яка допомагає постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Він виїжджатиме як на планові, так і на екстрені (кризові) виклики та зможе не тільки доставити команду до постраждалої людини, але й у разі необхідності евакуювати з місця події жінку з дитиною до кризової кімнати або до іншого спеціалізованого закладу. Цей автомобіль дозволить нам ефективніше надавати допомогу постраждалим від домашнього насильства. До прикладу, за минулий рік по таку підтримку звернулося 1055 разів, при чому одна людина могла звернутися не один раз», – зазначив Максим Юрченко, начальник відділу «Денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі» Вінницького міського центру соціальних служб.

Мобільна бригада, яка користуватиметься автомобілем, складається із водія, фахівця із соціальної роботи та практичного психолога. Окрім того, якщо серед постраждалих є дитина, команда доповнюється поліцейським ювенальної превенції та спеціалістом служби у справах дітей міської ради, а також сімейним лікарем.

Транспорт розрахований на чотири пасажирських місця. Автомобіль обладнаний для перевезення осіб з інвалідністю, оснащений підіймачем та місцем для крісла колісного.

Нагадаємо, якщо ви стали свідком чи самі постраждали від домашнього насильства, та/або насильства за ознакою статі, звертайтеся:

  • 102 номер екстреного виклику поліції;
  • 15-47 урядова гаряча лінія з протидії домашньому насильству;
  • 116 111 або 0 800 500 225 – Національна гаряча лінія для дітей та молоді;
  • 116 123 або 0 800 500 335 – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства;
  • 0432 67 04 60 – Вінницький міський центр соціальних служб за адресою: вул. Соборна, 50, каб. 101;
  • 098 900 15 60 – Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства) за адресою: просп. Космонавтів, 30, каб. 304.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook